Get Adobe Flash player

مجموعه کتابهای منتشر شده از گروه پژوهشی عفراوی

  

 

 

19) لوگوتایپ‌های ایرانی 3 

 نشر دایره چهار رنگ(گروه پژوهشی عفراوی)/ و کتاب آبان  324 صفحه رنگی

چاپ: اول 1396 قیمت: 60.000 تومان

تاب لوگوتایپ‌های 3 در 324 صفحه چاپ و هم اکنون قابل تهیه می باشد.
بعد از ارائه موفق لوگوتایپ های 1،‌پس از 2 سال، جلد 2 کتاب لوگوتایپ‌های ایرانی که به معرفی آثار لوگوتایپ  یا نشان‌ه های نوشتاری ایرانی طی سالهای اخیر می‌پردازد اکنون لوگوتایپ‌های 3 به شکل تمام رنگی در دسترس است

داوری آثار این دوره توسط اساتید محترم خانم لادن رضایی و آقایان ایرج میرزاعلیخانی، داریوش مختاری و بهرام عفراوی انجام شد و از میان آثار دریافتی بیش از 1500 اثر برای حضور در کتاب سوم انتخاب گردیده است.

 

18) اطلس کاربردی رنگ در چاپ 

 

 نشر دایره چهار رنگ(گروه پژوهشی عفراوی)/ و کتاب آبان  60 صفحه مطلب و 125 برگ نمونه رنگ 

چاپ: اول 1394 قیمت: 80.000 تومان

کی از کتاب هایی که جایش در شناسنامه گروه پژوهشی عفراوی خالی بود، پس از بیش از یک دهه از انتشار کتاب پر فروش "آنچه طراحان گرافیک و ناظران چاپ می‌دانند" با تأمل و بررسی دقیق نیازها، اکنون در اختیار شماست. در طی دوران فعالیت بیش از ده سال این گروه، این پرسش همواره از طرف مخاطبین و دوستان مطرح می شد که چرا کتاب رنگ خود را منتشر نمی کنند.

توضیحات کامل کتاب را بخوانید

 

  

17) لوگوتایپ‌های ایرانی 2 

 

نشر دایره چهار رنگ(گروه پژوهشی عفراوی)/ و کتاب آبان  270 صفحه
چاپ: اول 1393 قیمت: 26.000 تومان

تاب لوگوتایپ‌های 2 در 270 صفحه چاپ و هم اکنون قابل تهیه می باشد.
بعد از ارائه موفق لوگوتایپ های 1،‌پس از 2 سال، جلد 2 کتاب لوگوتایپ‌های ایرانی که به معرفی آثار لوگوتایپ  یا نشان‌ه های نوشتاری ایرانی طی سالهای اخیر می‌پردازد منتشر شد

داوری آثار این دوره توسط اساتید محترم خانم لادن رضایی و آقایان ایرج میرزاعلیخانی، داریوش مختاری و بهرام عفراوی انجام شد و از میان آثار دریافتی 1508 اثر برای حضور در کتاب دوم انتخاب گردیده است.

 

 

16) شیوه‌های چیدمان سند چاپی  
نشر دایره چهار رنگ(گروه پژوهشی عفراوی)/ 64 صفحه
چاپ: اول 1391 قیمت: 4500 تومان

کتاب حاضر یکی از مهمترین مباحث در فرآیند چاپ است. چیزی که به صرفه اقتصادی سفارشات چاپی و کیفیت آن‌‌ها به شکل توأمان سر و کار دارد. جایگاهی که میتواند یک سفارش چاپی را که به زیبایی طراحی شده، تبدیل به باطله کند یا کاری زیبا و با صرفه ارائه نماید.بسیاری از طراحان گرافیک(حتی حرفهایها) سند چاپی خود را به لیتوگرافی و چاپخانه میسپارند. این کار مشکلاتی به همراه خواهد داشت. کتاب حاضر برای رفع این نیاز تهیه شده است.این کتاب برای تمامی کسانی است که صرفهجویی در هزینههای چاپ و کیفیت را مهم میدانند. به همین دلیل کتاب به تمامی فعالان صنعت چاپ پیشنهاد میشود.

 

 

 

 

15) درباره فونت 
نشر دایره چهار رنگ(گروه پژوهشی عفراوی)/ 80 صفحه
چاپ: اول 1391 قیمت: 5500 تومان

مطالب و مقالات کاربردی و اطلاعاتی که در زمینههای مختلف مورد استفاده طراحان گرافیک تازهکار و حرفهای قرار گیرد، یکی از مواردی بود که همواره نیاز آن را حس میکردیم، این نیاز ما را بر آن داشت که فکر تازهای برای این موضوع بکنیم.بررسی مشکل، موجب ظهور مجموعهای به نام "درباره" شد، که نخستین موضوع آن با نام فونت در اختیار شماست.سعی در این است که بیشتر تجربیاتی ارائه شود که کمتر میتوان یافت. با مطالبی از: كامران انصاری، محسن تلافی داریانی، بهرام عفراوی، حسین زاهدی، شهاب سیاوش، ساغر میر فتاح، كوكب طاهباز

 

 

 

 

14) از ایده تا اجرا در آثار طراحان گرافیک ایرانی 1
نشر دایرهچهار رنگ(گروه پژوهشی عفراوی)/ 48 صفحه

چاپ: اول 1391 قیمت: 4000 تومان

مجموعه کتابهای ایده تا اجرا در برگیرنده دانش و اطلاعات با ارزش طراحان گرافیک است. تجربیات گرانبهایی که در ذهن و درون آدمها جاریست و تنها شاید در محدوده کلاسهای درس و در حضور تعداد انگشت شمار هنرجو مطرح گردد. گروه پژوهشی عفراوی  با هدف اطلاع رسانی و آموزش همگانی، تجربیات پربار طراحان گرافیک را که طی سالیان سال کسب شده است در مجموعه "از ایده تا اجرا" در اختیار دیگران میگذارد. تجربیات کاربردی به منزله حضور در کلاسی است به وسعت جهان. با آثاری از: مرتضا آکوچکیان، فرزاد ادیبی، اونیش امین الهی، پریسا تشکری، علی خورشیدپور، قباد شیوا، آزاده صادقی، بهرام عفراوی، فاطمه کرکهآبادی، ایرج میرزاعلیخانی

 

 

 

13) موتیف و لوگو1(گنجینه پنهان) 

نشر دایره چهار رنگ(گروه پژوهشی عفراوی)/ 192 صفحه
داریوش مختاری / چاپ: اول 1391 قیمت: 9500 تومان

کتاب «موتیف و لوگو1، گنجینه پنهان» نخستین کتاب در نوع خود است که موتیف‌های باستانی را به شکلی کلاسیک به لوگو تبدیل کرده است. موتیف و لوگو، کتابی است کاربردی برای ایدهیابی طراحی لوگوهای ایرانی. با بکارگیری آثار خلق شده در کتاب قادر خواهید بود، برای هر سفارشی، طراحی مناسبی با الگو گرفتن از نقش برجستهها و گرافیک باستان ارائه نمایند.

 

 

 

 

1) آنچه طراحان گرافيک و ناظران چاپ ميدانند / 192 صفحه + 16 صفحه زنگی
تالیف: بهرام عفراوی / چاپ: ‌یازدهم 1395 قیمت: 150000 ریال
این کتاب برای کمک به طراحان و ناظران چاپ و همه کسانی که میخواهند کاری نفیس و در خور از خود به جای گذارند نوشته شده است. در واقع آنچه که خواهید خواند گوشهای از شیوههای حل مشکلاتی است که در فرایند طراحی تا چاپ اتفاق میافتد. مشکلاتی که ظاهر میشوند و شکل ظهورشان با پیشرفت نرمافزارها و ماشینهای چاپ تغییر میکند

 

 

 

 


2) شیوه های مختلف چاپ روی مواد
نام قبلی طراحان گرافیک، کانونهای تبلیغاتی / 152 صفحه تمام رنگی
تالیف: بهرام عفراوی / چاپ: ششم 1396 قیمت: 20.000 تومان
این کتاب در واقع راهنمای شیوههای مختلف چاپ بر روي مواد است. آنچه که در کتاب آمده شرح تصویری، نوشتاری و شماتیک روشهای چاپ میباشد. با مطالعه کتاب و آگاهی یافتن از مراحل انجام هر شیوه، به تواناییهای متعدد دست خواهید یافت. طراحان گرافیک طراحی متناسب با آن شیوه، کانونهای تبلیغاتی و تولید کنندگان کالا بهترین شیوه چاپ را برای کالای تبلیغاتی یا محصول خود خواهند یافت

 

 

 


3) نرم افزارهای کاربردی برای طراحان گرافیک / 136 صفحه
تالیف: بهرام عفراوی / چاپ: چهارم 1392 قیمت:  65000  ریال 
طراحان گرافیک بطور قطع با یکی دو نرمافزار گرافیک به شکلی حرفهای آشنا هستند. اما بسیار پیش میآید که مجبور به استفاده از نرمافزارهای کمکی دیگر شوند. این کتاب راهنمای سریع و کلیدی استفاده از نرمافزارهای گرافیکی است، به طوری که کاربران به سادگی قادر به بکارگیری نرمافزار مورد نظر خود خواهند شد.

 

 

 

 

 

4) راهنمای ناظران چاپ / 48 صفحه
تالیف: بهرام عفراوی / چاپ:سوم 13917 قیمت: 40000 ریال
این كتاب درباره حق و حقوق ناظر چاپ، وظايف، مسئوليتها آنها و بررسي اطلاعاتي است كه بايستي ناظر چاپ از آن برخوردار باشد. در اين كتاب بر اساس عوامل موثر در نظارت بر چاپ درصدهايي براي نظارت بر چاپهاي مختلف ارائه شده است. كتاب راهنماي ناظران چاپ نخستين گام ها در جهت قانونمند كردن بحث نظارت بر چاپ است. به همین خاطر نیاز تمامی دست اندرکاران گرافیک و چاپ میباشد.

 

 

 

 


5) چگونه کلیپ آرت بسازیم؟ / 120 صفحه
تالیف: بهرام عفراوی / چاپ: اول 1385 قیمت: 35000 ریال
در اين مجموعه ضمن آشنايي با طبقه بندي و مسائل مختلف مرتبط با كليپ آرت، با روشهاي ساخت كليپ آرت آشنا خواهيد شد به گونهاي كه قادر خواهيد بود ضمن ساخت كليپ آرتهاي ايراني در موضوعات مختلف از اين شيوه براي بيان مفاهيم و ايدههاي گرافيكي استفاده كنيد.

 

 


6) برش و تا در بسته بندی به همراه CD /

168 صفحه
گروه پژوهشی عفراوی / زیر نظر: بهرام عفراوی / چاپ: اول 1386 قیمت: 95000 ریال
این کتاب جمع و جور دارای اطلاعات ارزشمندی در زمینه برش و تا از طراحی تا بسته بندی است همچنين تصاویری از بسته بندیهای مختلف در طبقه بندیهای گوناگون ارائه شده است شما با انتخاب جعبه مورد نظر با کد راهنما به cd مراجعه ميكنيد و فايل برداري آن را به دلخواه تغيير ميدهيد. همچنین نرمافزار 3D Box Shot که در سیدی قرار دارد به شکل سه بعدی و بسیار ساده جعبه شما را نمایش خواهد داد.
این کتاب شامل تمام بسته های موجود در کتاب 3 جلدی ساختار بسته بندی است و همچنین سی دی آن تمامی  گسترده های این کتاب را به فرمت برداری و قابل ویرایش شامل می شود.

 

 

7) لوگوتایپهای ایرانی جلد اول / 312 صفحه ------------ توضیحات بیشتر
گروه پژوهشی عفراوی / زیر نظر: بهرام عفراوی / چاپ:چهارم 1395 قیمت: 280000 ریال
کتاب لوگوتایپهای ایرانی مرجعی ارزشمند برای طراحان گرافیک و علاقمندان به موضوع لوگوتایپ است در این کتاب برای اولین بار لوگوتایپهای موجود در ایران به شکل الفبایی ارائه شده است و کاربران میتوانند بر این اساس لوگوتایپ مورد نظر خود را بیابند. در بخشی از کتاب به آموزش شیوههای طراحی لوگوتایپ پرداخته شده و ایده تا اجرای جند لوگو تایپ ارائه گردید است. فهرست طراحان لوگوتایپ نیز از جمله مواردی است که در کتاب ذکر شده است.

 

 

 

8) کتاب فونت به همراه CD  ---------- توضیحات بیشتر
راهنمايي است براي طراحي، انتخاب و بكارگيري فونت فارسي/ 208 صفحه
گروه پژوهشی عفراوی / زیر نظر: بهرام عفراوی / چاپ: اول 1388 قیمت: 68000 ریال
در اين كتاب فونتها به ترتيب متن، تيتر و فانتزي آمده است و در هر بخش به ترتيب حروف الفبا قرار گرفتهاند علاوه بر آن فهرست الفبايي فونتها در انتهاي كتاب موجب سهولت يافتن فونتهاي مورد نظر ميشود. همچنين در بخش انتهايي كتاب، فونتهاي جديد كه طراحان گرافيك هنوز آنها را به بازار فونت ارائه نكردهاند به ثبت رسيده است.
وجود مقالهها و مطالب كاربردي در خصوص فونت نيز از جمله مواردي است كه در كتاب درج شده است.

 

 

 

 

9) وب‌سایت‌های گرافیک و چاپ ---------- توضیحات بیشتر
راهنمايي یافتن وب سایت‌های گرافیک و چاپ/ 160 صفحه به همراه CD
گروه پژوهشی عفراوی / زیر نظر: بهرام عفراوی / قیمت: 68000 ریال
این کتاب به خوانندگان کمک می‌کند تا در دنیای وب‌سایت، ابتدا نیاز خود را شناسایی و سپس در وب به مطالعه و بررسی دقیق سایت مورد نظر خود بپردازند. طبقه‌بندی ارائه شده در کتاب راهنمای خوبی برای دست‌یابی به نیازهای مختلف خوانندگان است. همچنین CD همراه کتاب، ضمن ارائه نرم‌افزارهای وب‌گردی، صفحه اول سایت‌های ارائه شده در کتاب را شامل می‌شود، بطوریکه خواننده می‌تواند بدون اتصال به اینترنت صفحه اول آنها را مشاهده نماید.

 

 

 

 


10) چگونه هزینه چاپ را محاسبه کنیم؟ ---------  توضیحات بیشتر
راهنمايي شیوه‌های محاسبه هزینه‌‌های چاپ/ 224 صفحه
بهرام عفراوی / چاپ: اول 1390 قیمت: 120000 ریال
در این کتاب روش های محاسبه هزینه کارهای چاپی را فراخواهید گرفت، بطوریکه بتوانید محاسبات را به شکلی کلاسیک و در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهی. همچنین نمونه های مختلف محاسبه دستی با مثال های گوناگون به شکلی ساده و قابل درک ارائه شده است و خواننده به راحتی قادر خواهد بود تا محاسبات مشابه را خود انجام دهد. جداول قیمت تمام شده نیز کمک بسیار موثری برای یافتن قیمت های مورد نیاز خوانندگان خواهد بود.

 

 

 

 

11) خروجی چاپ از نرم‌افزارهای گرافیک؟ --------- توضیحات بیشتر
نشر دایره چهار رنگ(گروه پژوهشی عفراوی)/ 128 صفحه
رضا عالی / چاپ: اول 1391 قیمت: 45000 ریال
یکی از مشکلاتی که اکثر طراحان با آن برخورد میکنند، خروجی از فایل نهایی است. طراحی خود را در نرمافزارهایی مانند فتوشاپ، ایلاستراتور، ایندیزاین یا کورلدراو انجام دادهاید، حال نیاز دارید تا فایل خود را برای چاپ به لیتوگرافی بفرستید. این کتاب راهنمای دقیقی برای خروجی گرفتن برای چاپ از نرم‌افزارهای CorelDraw, Illustratore, Photoshop, InDesign است.

 

 

 

 

12) کاغذ و چاپ ------- توضیحات بیشتر
نشر دایره چهار رنگ(گروه پژوهشی عفراوی)/ 32 صفحه مطلب + 26 برگ نمونه کاغذ
صحافی سیمی و جلد عطف‌دار
بهرام عفراوی / چاپ: اول 1391 قیمت: 600.000 ریال
کتابی کم نظیر در ایران. در این کتاب نمونه‌های کاغذهای پر کاربرد درایران به همراه چاپ 5 رنگ روی آن+ جلوه‌های ویژه آمده است به گونه‌ای که علاقمندان می‌توانند قبل از تهیه کاغذ مورد نظر خود، وضعیت چاپ روی آن را ملاحظه نمایند و انتخاب بهتری داشته باشند.
هدف این کتاب ارائه نمونههای کاغذ و مقوای پرکاربرد در صنعت چاپ افست است به گونهای که طراحان گرافیک، کانونهای تبلیغاتی، کارفرمایان و کلیه دستاندرکاران مرتبط با گرافیک و چاپ، بتوانند قبل از تهیه کاغذ مورد نظر خود، شکل چاپ و جلوههای ویژه روی آن را مشاهده و بررسی نمایند و بدین ترتیب انتخاب بهتر و دقیقتری برای تهیه کاغذ مورد نیاز خود داشته باشند.
در کنار این هدف، اطلاعات کاربردی لازم در صفحات اولیه کتاب ارائه شده است تا آگاهی لازم در خرید کاغذ به خوانندگان داده شود.
اطلاعات ارائه شده شامل موارد کاربردی و قابل استفاده روزمره است.
تعداد صفحات: 58 (32 صفحه 100 گرم تحریر تک رنگ شامل توضیحات درباره کاغذ)(26 نمونه کاغذ شامل
تحریرها: کاغذ تحریر 70 گرم/ کاغذ تحریر 80 گرم/کاغذ تحریر 100 گرم/کاغذ تحریر 120 گرم
گلاسهها: کاغذ گلاسه 90 گرم براق/کاغذ گلاسه 135 گرم/کاغذ گلاسه 150 گرم/کاغذ گلاسه 170 گرم/مقوای گلاسه 200 گرم مقوای گلاسه 250 گرم/مقوای گلاسه 300 گرم
مقواها: مقوای پشت طوسی 200 گرم/مقوای پشت طوسی 250 گرم/مقوای پشت طوسی 300 گرم/مقوای پشت طوسی 350 گرم/مقوای کارتی 240 گرم/مقوای کارتی 300 گرم/مقوای ایندربرد 300 گرم
موارد دیگر:پشت چسبدار/کاغذ پشت چسبدار /PVC شفاف/PVC سفید/کرافتکاغذ 70 کرم/مقوای کرافت 200 گرم/کاغذ کتان 120 گرم/مقوا کتان300 گرم/پلاستیک250 گرم

تصاویر و توضیحات بیشتر

بیش از 100 عنوان محصولات الکترونیک(سی‌دی و دی‌وی‌دی)

سایت فروش آنلاین
www.eshop.afravi.com